Bezpieczeństwo danych w Internecie

Portal randkowy www.fotoflirt.pl został oznaczony znakiem jakości Saferdating (Saferdating-Guetesiegel) i jest wymieniany przez saferdating.de jako "polecany operator". www.fotoflirt.pl otrzymał jako jedyny bezpłatny portal randkowy pięciogwiazdkowe wyróżnienie, które jest najwyższą przyznawaną w teście bezpieczeństwa oceną. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Dzięki poniższym wskazówkom możesz czuć się bezpiecznie na www.fotoflirt.pl:Wskazówki dla Twojego bezpieczeństwa

Pomimo wszelkich starań, jakich dokładamy byś na www.fotoflirt.pl mógł się czuć bezpiecznie, również sam powinnieneś mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. Główną regułą, która u nas obowiązuje jest: "Ostrożność jest matką skrzyni porcelanowej!". Mimo wszelkiego zachwytu nowo poznaną osobą nie popadaj w hurraoptymizm i zachowaj pełną kontrolę nad całą sytuacją. Związek online budować należy z wielką ostrożnością. Powinieneś pamietać o następujących punktach:

1. Pamiętaj koniecznie o twojej anonimowości.

Podczas poznawania nowych osób stawiaj ostrożne kroki. Nie zdradzaj za szybko i zbyt wielu informacji o sobie – a już na pewno nie dziel się z nikim Twoimi danymi osobistymi!
Istnieje zasada: kto sam coś ujawni, może oczekiwać od drugiej osoby, że on lub ona również podzieli się jakąś tajemnicą. Na początku internetowej znajomości korzystaj wyłącznie z wewnętrznego systemu wiadomości na www.fotoflirt.pl. Dzięki temu zachowasz anonimowość i nie będziesz musiała/musiał zdradzać od razu Twojego adresu e-mail. Jeżeli po jakimś czasie zechcesz jednak wymienić się mailem, bezpieczniej będzie, jeżeli założysz w tym celu chwilowy "anonimowy" adres na jednym z najbardziej znanych dużych portali (o2.pl, onet.pl, etc.).

2. Bądź czujny(a) i krytyczny(a) wobec innych użytkowników.

Mimo starannej kontroli profili nie możemy całkowicie wykluczyć, iż wśród naszej społeczności nie znajdą się jakieś czarne owce. Niestety, zawsze znajdą się ludzie, którzy zrobią wszystko, żeby z kogoś zadrwić lub go oszukać. Czy Twój Flirt-Partner wymaga od Ciebie więcej informacji, niż Ty od niego otrzymujesz? Sprzeciwia się w trakcie rozmów? Gubi się, kiedy pytasz go o jakieś szczegóły? Zdrowy rozsądek i nasz ludzki instynkt są z reguły niezawodnymi przyjaciółmi przy ocenianiu nowych kontaktów. Niestety, kiedy zakochujemy się po same uszy, ta zdolność nas często opuszcza.

3. Zwróć uwagę, aby podczas flirtowania mimo wszystko zachować dystans.

Możesz przykładowo poprosić kolegę lub koleżankę, aby zarejestrowali się na www.fotoflirt.pl. Wtedy zaufana Ci osoba może w tajemnicy nawiązać kontakt z Twoim Flirt-Partnerem. Porównajcie wypowiedzi, które mogliście uzyskać od waszego adoratora/waszej adoratorki. Zgadzają się? Są sprzeczne? - Takie postępowanie było powodem nie jednej przykrej niespodzianki, miej się więc na baczności. Alternatywą może być także telefon do tej osoby – ukryj przedtem twój numer telefonu, aby zachować swoją anonimowość. Rozmowa z Twoim Flirt-Partnerem zdradzi ważne informacje o jego charakterze. Jak reaguje na Twój telefon? Odpowiada na pytania spontanicznie i zdecydowanie albo waha się i unika odpowiedzi?

4. Ostrożnie na pierwszej randce!

Prędzej czy później nastąpi ta chwila, kiedy zechcecie się spotkać. Pierwsza randka niesie ze sobą najwięcej emocji, ale i niebezpieczeństw. Jeżeli jesteś więc kobietą, to ty wybierz miejsce, w którym się spotkacie. Powiadom zaufaną ci osobę o Twoim spotkaniu lub zadbaj o jej/jego towarzystwo z bezpiecznej odległości - poczujesz się pewniej, jeżeli ta osoba będzie w pobliżu. Co jeśli Twój Flirt-Partner nalega na takie miejsce spotkania, którego nie znasz? W takim przypadku koniecznie zadbaj o wszystkie szczegóły. Zorganizuj swoją podróż samodzielnie i nie zdradzaj Twojej internetowej znajomości zbyt wielu informacji, np. w jakim hotelu nocujesz albo kiedy dokładnie przyjedziesz itd. Dzięki temu będziesz mogła się w każdej chwili wycofać, jeżeli uznasz, że czas zakończyć randkę. Jeżeli masz możliwość podróżuj własnym samochodem i nie zapomnij swojej komórki.

5. Do mnie czy do ciebie?

Dobrymi miejscami spotkania na pierwsza randkę są duże puby albo restauracje, muzeum, ogródek piwny albo inne miejsca publiczne. Jednym słowem wszędzie, gdzie znajdują się też inni ludzie. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności, szczególnie w sytuacjach kiedy twój Flirt-Partner notorycznie odmawia każde spotkanie podając krótko przed nim absurdalne powody. W wielu przypadkach oznacza to, że natrafiłaś(eś) na oszusta, a więc na osobę, która udaje kogoś innego niż jest w rzeczywistości. Wtedy pozostaje tylko jedno: zerwać kontakt oraz natychmiast skontaktować się z naszym Support-Team.

6. Jakość i bezpieczeństwo na naszej stronie www.fotoflirt.pl pisane są wielkimi literami.

Na niektórych platformach internetowych podejrzani operatorzy próbują poprzez numery 0700 lub 0190, drogie SMSy czy przekierowywanie na niepoważne strony internetowe wyłudzić od Ciebie pieniądze. Tego typu próby oszustwa nie są w żadnym wypadku tolerowane przez www.fotoflirt.pl. Nasz www.fotoflirt.pl-Support-Team kontroluje każdego dnia przeszło tysiąc podejrzanych wpisów nieodpowiedzialnych użytkowników. Oprócz tego, nasze efektywne kontrole profili oraz automatyczne filtry wyłapują niepoważne propozycje. Każda zmiana w liście gończym jest ponownie sprawdzana. Mimo wszystkich zabiegów przeprowadzanych przez www.fotoflirt.pl i służących zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu użytkownikowi portalu, nie jesteśmy w stanie zagwarantować Tobie kompletnej ochrony. Aby zapobiec komercyjnym i fałszywym propozycjom na www.fotoflirt.pl niezbędna jest również Twoja pomoc. Prosimy, abyś na www.fotoflirt.pl nigdy nie upubliczniał(a) swoich prywatnych danych, takich jak np. numer komórkowy, czy danych dotyczących konta bankowego albo Twojego adresu zamieszkania. www.fotoflirt.pl zapewnia Ci bezpieczne nawiązywanie kontaktów z innymi użytkownikami. Oprócz możliwości pisania oraz otrzymywania wiadomości poprzez Twój profil, na www.fotoflirt.pl możesz także czatować lub komunikować się z innymi użytkownikami całkowicie bezpiecznie przez Netmeeting Webcam. Jeżeli kiedykolwiek otrzymasz podejrzaną propozycję lub wiadomość, zgłoś to natychmiast naszemu zespołowi poprzez kliknięcie myszką na funkcję "Zgłoś wiadomość". Twoje zgłoszenie zostanie anonimowe, a my zajmiemy się całą resztą.


www.fotoflirt.pl został wyróżniony znakiem jakości Saferdating (Saferdating-Gütesiegel) i jest jedynym darmowym portalem randkowym, który otrzymał najwyższą, pieciogwiastkową ocenę.

Poniżej zostały wymienione kryteria, które były brane pod uwagę w teście bezpieczeństwa przeprowadzonego przez portal saferdating.de: "Sprawdzone zostały przejrzystość testowanych produktów, istnienie odpowiedniej ochrony danych osobowych, wystarczające informacje dla użytkowników, kontrola danych każdego użytkownika przeprowadzana przez redakcję danego portalu oraz zapewnienie pomocy klientowi, ale także objętość oferty i liczba aktywnych użytkowników ". Portalowi www.fotoflirt.pl przyznano pięć gwiazdek oraz symbol jakości "Bezpieczeństwo: bardzo dobre”

Powyższe porady bezpiecznego flirtowania w sieci zostały zaczerpnięte z książki "how2date online - Dating-Strategie für Frauen" autorstwa Marcela Heyna. Autor ten jest twórcą inicjatywy bezpiecznych randek w sieci "Safer Dating".Support | Pomoc | Regulamin | Prywatność | Porównanie funkcji | Kontakt | Reklama | Słowniczek
Używamy cookies w celu analizy odwiedzin oraz używalności naszej strony internetowej. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie cookies. Dalsze informacjeX