Lans

Lans to nie jest dobry pomysł na autopromocję

Co to jest lans?

Lans to termin slangowy, który zgodnie z nieco zabawną definicją internetową odnosi się do kupowania rzeczy, których niepotrzebujesz, za pieniądze, których nie masz, aby zaimponować osobom, które i tak cię nie lubią. Lans jest wyrazem używanym (albo należałoby powiedzieć nadużywanym) szczególnie przez młodzież. Pojęcie to oznacza kreowanie swojego wizerunku, poprzez bycie trendy, naśladowanie modnych zachowań, itp. Lans to również szpanowanie, chwalenie się czymś publicznie. Lansem może być przesadne obnoszenie się ze swoim bogactwem lub szpanowanie nowymi ubraniami, nowym samochodem, itd.

 

Lans na stoku, lans na plaży – co za dużo, to nie zdrowo

Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z zachowaniami, które możnaby określić jako lans. Często na plażach całego świata można spotkać przesadnie napinających swoją muskulaturę mężczyzn, jak i bardzo skąpo ubrane kobiety, które za wszelką cenę chcą zwrócić na siebie uwagę i „zaszpanować“ swoimi atrybutami. Zachowania takie możemy określić mianem lansu.Niejednokrotnie osoby takie sprawiają wrażenie, jakby tylko w tym celu tam przyjechały, zapominając równocześnie, że plaża to doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks, gdzie można zapomnieć o stresach codziennego dnia i naładować akumulatory. Również stoki narciarskie to miejsce gdzie spotykają się nowe trendy. Dla niektórych ważniejsze niż sama przyjemność z pobytu w górach i możliwość korzystania z uroków zimy jest posiadanie najnowszego modelu nart, kombinezonu czy gogli. Jednostki takie są na szczęście rzadkością i najlepszą metodą na zwalczanie takich zachowań jest ignorowanie takich osób i nie zwracanie na nie żadnej uwagi. W końcu nikt nie jest doskonały i każdy ma jakieś niedociągłości.

 

Lans w sieci

Internet to doskonałe miejsce dla „lanserów“ i „lanserek“. Internet umożliwia osobom posiadającym potrzebę ciągłego zwracania na siebie uwagi innych, dotarcie do szerszego grona odbiorców. Doskonałym tego przykładem są liczne portale społecznościowe czy darmowe serwisy randkowe, których użytkownicy często wypełniają swoje profile tysiącami zdjęć  swojego nowego samochodzu czy z egzotycznego urlopu. Oczywiście nie jest to żadnym wykroczeniem, ale jak w każdej dziedzinie naszego życia również i tutaj należy zachować umiar. Jeżeli korzystasz z naszego portalu randkowego fotoflirt.pl i chcesz zwrócić na siebie uwagę pamietaj, że lans nie jest na to dobrym sposobem. Chwalenie się własnym domem, nowym autem czy ciuchami, pokazywanie półnagiego ciała nie wszystkim imponuje. Bądz sobą i nie koloryzuj, a podczas randek online na pewno osiągniesz sukces.

Tagi: , , ,

Randkowe ABC: strona główna