BDSM

BDSM w internecieCo to jest BDSM?

BDSM to skrótowiec  pochodzący od angielskich słów bondage & discipline, czyli zwiazanie i dyscyplina oraz domination & submission, czyli sadyzm i poddanie. Pojęcie to odnosi się do grupy działań i form relacji międzyludzkich, głównie o podłożu seksualnym, posiadającej wspólne cechy charakterystyczne, takie jak dominacja partnera, jego poniżanie, unieruchamianie, karanie, zniewalanie czy zadowolenie z odczuwania lub zadawania bólu. Praktyki  te są popularne wśród niewielkiej grupy społeczeństwa, przez większą jej część z reguły nieakceptowane. BDSM nie jest formą molestowania seksualnego, gdyż mimo, iż większość działań ma formę przumusu, to jednak odbywa się za zgodą zaangażowanych partnerów. Bdsm określa się również pojęciami sadomasochizm, SM, sado/maso czy kinky sex.

 

Na czym polega BDSM?

W praktyce BDSM polega na rezygnacji z części swojej autonomii na rzecz dominującego partnera. BDSM bazuje głównie na takich uczuciach jak ból,poniżenie i upokorzenie, które wywołują u osób praktykujących BDSM swego rodzaju podniecenie i satysfakcję oraz gwarantują dodatkowy przypływ adrenaliny. Spotkania BDSM odbywają się zazwyczaj według wcześniej ustalonego przez wszystkie strony scenariusza, nazywanego „sceną“ lub „sesją“. Partner dominujący określany jest najczęściej jako „Dom“, „dominujący“, „Top“, „Domina“, “Mistress“ lub „Master“, natomiast uległy partner określany jest najczęściej jako „sub“, „uległy“, „Bottom“, „Niewolnik“. Podczas praktyk BDSM mogą mieć miejsce różne formy seksu, który nie jest jednak istotą takich spotkań. Ważnym aspektem stosowania praktyk BDSM jest bezpieczeństwo. Istotne jest, by osoby biorące udział w spotkaniach BDSM były pełnoletnie oraz w pełni świadome swoich czynów, a także by praktyki BDSM odbywały się dobrowolnie i w porozumieniu wszystkich zaangażowanych w nie osób. Zasady te obowiązują od lat 90tych XXwieku i znane są pod angielskim skrótem SSC, czyli safe, sane and consensual, co oznacza bezpiecznie, za zgodą i przy zdrowych zmysłach.

 

BDSM w Internecie?

W sieci istnieje wiele portali internetowych bedących miejscem spotkań osób o skłonnościach do BDSM. Osoby te mogą tam bez skrępowania opisywać swoje upodobania lub umawiać się na spotkania z innymi fanami BDSM. W internecie możesz znaleźć oprócz tego nie tylko wiele relacji z takich spotkań, ale i opisów osobistych przeżyć i doświadczeń osób zwiazanych z BDSM. Relacje te mają często formę bloga czy np. wpisu na odpowienim forum tematycznym. Na niektórych portalach randkowych również można spotkać osoby praktykujące BDSM. W darmowym serwisie randkowym fotoflirt.pl możesz zarejestrować się za darmo i bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat komunikować się z singlami z Polski, Niemiec, Austrii i Szwajcarii za pomocą czata randkowego, bądź prywatnych wiadomości! Pamiętaj jednak, że nie każdemu mogą podobać się praktyki związane z BDSM. Nie bądź zatem natarczywy i szanuj zdanie innych użytkowników naszego darmowego portalu randkowego, a na pewno uda ci się nawiązać wiele nowych znajomości i przeżyć niezapomniane randki online!

Tutaj zarejestrujesz się za darmo na Fotoflirt.pl!

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna