Rozstanie

rozstanie nigdy nie jest prosteRozstanie z partnerem

Rozstanie z partnerem nigdy nie jest łatwe ani miłe. Rzadkie są przypadki kiedy oboje partnerzy są jednomyślni co do rozstania i rozstają się w radosnej atmosferze. Najczęściej cierpią oboje lub jedna ze stron. Szczególnie w przypadku dłuższych związków ból rozstania bywa olbrzymi i może wpłynąć destrukcyjnie na daną osobę, doprowadzając ją nawet do depresji czy chorób na tle nerwowym. Niestety koniec związku nawet po krótszej znajomości bywa bolesny. Wszystko zależy od osobowości i stopniu przywiązania do partnera. Rozstanie wynika najczęściej z narastających konfliktów w obrębie związku. Codziennie nieporozumienia, brak zrozumienia dla drugie partnera, nieumiejętne rozwiązywanie konfliktów, nieustępliwość oboje partnerów, ciężka praca i rzadkie widzenie się, to tylko niektóre sytuacje prowadzące do rozpadu związku i w ostateczności rozstania. Warto zatem za wczasu nauczyć się komunikować z partnerem i być otwartym na kompromisy, a atmosfera w związku na pewno będzie sprzyjała pogłębianiu miłości. Jeżeli właśnie rozstałeś/aś się z partnerką/partnerem, możesz pocieszyć się myślą, iż nie jesteś ani pierwszą, ani ostatnią osobą którą dotyka temat rozstania. Głowa do góry, rozstanie to nie koniec świata!

 

Jak przetrwać rozstanie?

Rozstanie z partnerem prawie zawsze wiąże się z ogromnym bólem. Warto, żebyś zdał(a) sobię z tego sprawę, że rozstanie nie jest końcem świata, a wręcz przeciwnie – rozstanie to początek nowego rozdziału w Twoim życiu. Nie trać więc czasu na rozpaczanie i żyj pełnią życia. Stosuj się do poniższych rad: po pierwsze nie zadręczaj się myślami o byłym partnerze/partnerce,  po drugie nie obwiniaj się za rozstanie, a po trzecie staraj się jak najwięcej przebywać wśród ludzi. Rozmyślania o byłym partnerze w żaden sposób Ci nie pomogą, a wręcz przeciwnie pogłębią jedynie Twój smutek. Spakuj wszystkie rzeczy, które przypominają Ci o byłym partnerze i zanieś je do piwnicy lub poproś przyjaciela o przechowanie ich - kiedy ból rozstania minie, bedą miłą pamiątką. Możesz je również wyrzucić, jeżeli uznasz to za stosowne. Pamiętaj, że w przypadku rozstania, wina zawsze leży po obu stronach, nie bierz więc całej winy na siebie i nie rób sobie wyrzutów.  Staraj się jak najczęściej spotykać z przyajciółmi, znajomymi, rodzeństwem, rodziną. Spędzanie czasu po rozstaniu w pojedynkę może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu psychicznym. Łatwo wtedy popaść w obsesyjne rozpamiętywanie związku, wspólnie spędzonych chwil, itp. Pomyśl, że od teraz masz czas by skupić się tylko i wyłącznie na sobie. Zacznij uprawiać sport, zapisz się do jakiegoś klubu sportowego. Nie dość, że nawiążesz tam nowe znajomości, poprawisz swoją sprawność i kondycję, to co ważne nie będziesz myślał(a) o byłej partnerce/partnerze. Dobrym rozwiązaniem są również wszelkiego rodzaju kursy plastyczne, tańca, muzyczne. Rób po prostu wszystko co sprawia Ci przyjemność! Nie przesiaduj ciągle sam/sama w domu, daj się wyciągnąć na imprezę, piwo w pubie czy spacer z przyjaciółmi.

 

Fotoflirt.pl dobrą odskocznią od codzienności

Jeżeli nie masz zbyt wielu znajomych lub gdy większość z nich jest ciągle zajęta, dobrym pomysłem na zapomnienie o rozstaniu jest założenie konta na darmowym portalu randkowym fotoflirt.pl. Na Fotoflirt zarejestrowanych jest obecnie ponad 2 miliony singli, wśród których na pewno znajdziesz bratnią duszę,  z która będziesz mogła/mógł porozmawiać na ciekawe tematy. Pamiętaj jednak, że kolejny związek bezpośrednio po rozstaniu nie jest dobrym pomysłem. Powinieneś/powinnaś po nim najpierw ochłonąć i dać sobie czas na uporządkowanie myśli. Dopiero kiedy całkowicie pogodzisz się z rozstaniem rozejrzyj się za drugą połówką. W międzyczasie korzystaj z bycia singlem i flirtuj online oraz baw się dobrze podczas randek online!  Głowa do góry, z fotoflirt.pl na pewno uda Ci się znaleźć nową miłość!

Tagi: , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna