Depilacja

Depilacja miejsc intymnych to dzisiaj standardCo to jest depilacja?

Depilacja to zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu owłosienia z różnych części ciała poprzez wyrywanie go. Istnieje wiele metod depilacji, w zależności od miejsca, z którego włosy miałyby zniknąć, jak i potrzeb danej osoby. Depilacja to wbrew pozorom metoda znana ludzkości od tysięcy lat. W starożytności, w kulturach basenu Morza Śródziemnego (Grecja, Rzym, Egipt, Persja), depilacja była wśród kobiet nawet koniecznością. W tamtych rejonach jakiekolwiek owłosienie na ciele kobiety było przez społeczeństwo po prostu nieakceptowane. Włosy wyrywano za pomocą ostrzy z brązu, a także różnego rodzaju wosków. Z biegiem czasu zaczęto stosować w tym celu specjalny papier o właściwościach ściernych. Depilacja kobiet upowrzechniła sie w latach 40tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych, głównie za sprawą mody na ubrania odsłąniające coraz większe partie ciała, jak np. bikini.

Rodzaje depilacji

Wyróżniamy kilka rodzajów depilacji. Depilacja dzieli się na czasową, po zastosowaniu której owłosienie po jakimś czasie odrasta, jak i trwałą, za pomocą której owłosienie zostaje usunięte bezpowrotnie. Depilacja czasowa dzieli się ze względu na metody jakie są stosowane przy jej wykonywaniu na mechaniczną (depilacja woskiem, depilacja systemem lycon, depilacja depilatorem, depilacja żyletką lub maszynką) oraz chemiczną (kremy do depilacji). Depilacja trwała polega na usunięciu owłosienia na stałe przy użyciu specjalnego depilatora laserowego, który za pomocą odpowiedniej wiązki lasera usuwa włos wraz z cebulkami. Zabieg taki należy wcześniej skonsultować ze specjalistą, który dokładnie zbada twoją skórę i zdecyduje o intesywności oraz czasie trwania depilacji. Najpopularniejszą metodą depilacji jest depilacja intymna, podczas której usuwa się owłosienie z miejsc intymnych. Stosuje się również depilację pleców, rąk, klatki piersiowej lub całego ciała, w zależności od potrzeb i upodobań danej osoby.

 

Trendy w depilacji intymnej

Istnieją różne rodzaje depilacji intymnej. Jednym z najpopularniejszych jest depilacja bikini. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku depiluje się linię bikini. Efekt ten osiągniesz najlepiej mając na sobie figi. Nie zapominaj jednak, że lekarze nie polecają całkowitego pozbywania się włosów z okolic intymnych, gdyż chronią one twoje narządy przed szkodliwymi drobnoustrojami. Innym rodzajem depilacji intymnej, równie popularnym co depilacja bikini, jest depilacja brazylijska. Depilacja brazylijska pochodzi z Brazylii i stała się popularna w latach 90tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych za sprawą siedmiu sióstr (Jocely, Jonice, Joyce, Janea, Jussara, Juracy i Judseia Padilha), które w roku 1987 otworzyły w Nowym Jorku salon piękności oferujący depilację brazylijską. Depilacja ta polega na tym, że w miejscach intymnych pozostawia się niewielka ilość włosów, formując je w wymyślne fryzury. Kolejnym rodzajem depilacji intymnej jest coraz bardziej popularna depilacja holywoodzka. Podczas depilacji hollywoodzkiej usuwa się owłosienie z miejsc intymnych, czyli owłosienie łonowe, jak i to znajdujące się pomiędzy pośladkami. Zanim przystąpisz do depilacji intymnej warto poszukać w internecie, np. na forum dla singli, informacji jak odpowiednio wykonać depilację. Jeżeli poznałaś/poznałeś właśnie kogoś z kim planujesz rozpocząć współżycie i zgłębiać tajniki kamasutry, warto zastanowić się nad depilacją intymną, dzięki której łatwiej utrzymasz odpowiednią higienę intymną. Jeśli jesteś jeszcze singlem - żaden problem! Zarejestruj się na Fotoflirt.pl i znajdź wśród ponad dwóch milionów zarejestrowanych użytkowników twoją nową miłość! Pamiętaj, że z darmowego portalu randkowego Fotoflirt.pl możesz korzystać zupełnie za darmo!

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna