Internet

internet to kopalnia wiedzy i nieograniczone możliwościCo to jest internet?

Internet jest siecią łączącą komputery z całego świata. Najpopularniejszym protokołem komunikacji jest TC/IP, gdzie każdemu komputerowi podłączonemu do internetu przypisywany jest adres IP, składający się z czterech bajtów, np. 2.0.43.235. Protokoły komunikacyjne działają w oparciu o specjalistyczny sprzęt sieciowy oraz dostępną już infrastrukturę telekomunikacyjną. Początki internetu sięgają lat 60 XX wieku, kiedy to podczas „Zimnej Wojny” rząd amerykański zlecił firmie RAND Corporation zaprojektowanie i wykonanie sieci, dzięki której ważne dane i komunikaty mogłyby być przesyłane dalej, nawet w obliczu ataku nuklearnego ataku lub zniszczenia części sieci. Projekt ten nie powiódł się i nie został nigdy zrealizowany. Sam pomysł jednak przetrwał i tak w roku 1966 instytucja naukowa ARPA, która współpracowała z amerykańską armią postanowiła połączyć własne komputery, by ułatwić komunikację wewnętrzną. Pomysł połączenia odpowiednią siecią podchwyciły również środowiska naukowe oraz studenckie, które zaczęły używać rozrastającej się sieci ARPA do wyszukiwania wyników badań innych instytutów, bądź tworzenia grup dyskusyjnych, informacyjnych, itd. Wraz z rozwojem sieci opracowano protokół, nazwany TCP/IP, który miał za zadanie ułatwienie dostępu do sieci różnym komputerom i na różne sposoby, np. przez modem. W Europie czyniono podobne wysiłki mające na celu utworzenie sieci ułatwiającej komunikację różnych instytucji. Tutaj stawiano jednak na normy ISO, które z biegiem czasu zostały wyparte przez protokół TCP/IP. Warto dodać, że również na innych kontynentach trwały, bądź trwają podobne prace.

 

Zakupy w internecie, a może internetowa randka?

Wraz z rozwojem internetu, zmieniło się jego przeznaczenie oraz znacznie zwiększyła jego funkcjonalność. Z projektu dla amerykańskiej armi internet stał się ogólnodostępną siecią, z której na całym świecie korzystają miliony użytkowników. Internet umożliwia utrzymywanie kontaktu ludziom na całym swiecie. Komunikacja ta może odbywać się na różne sposoby. Użytkownicy internetu mogą przy użyciu specjalnego oprogramowania ze sobą telefonować, a także prowadzić wideorozmowy lub wideokonferencje, w których może wziąć udział większa liczba użytkowników jednocześnie. Oprócz tego możliwe jest prowadzenie elektronicznej korespondencji, która może odbywać się za pośrednictwem listów elektronicznych, tzw. email lub wielu ogólnodostępnych komunikatorów, darmowych serwisów randkowych i społecznościowych, ale także czatów, live czatów, czatów bez rejestracji, blogów, a nawet forów dla singli. Internet to olbrzymia kopalnia wiedzy. W internecie znajdziesz odpowiedź na prawie każde pytanie. Internet jest równieżogromnym zbiorem tekstów i produkcji wideo. W sieci znajdziesz tysiące książek, czasopism, ale i filmów. W internecie możesz nie wychodząc z domu robic zakupy, uczyć się języków, sprawdzić stan swojego konta lub obejrzeć na żywo transmisję z interesującego cię wydarzenia czy to sportowego, czy kulturalnego. Dzięki internetowi możesz poznać również wiele nowych, interesujących osób, a nawet partnera na całe życie.

 

Miłość życia znaleziona w internecie

Nigdy wcześniej w dziejach ludzkości kontakt z innymi nie był łatwiejszy niż dzisiaj. Dzięki internetowi możesz porozumiewać się z osobami znajdującymi się nawet na innym krańcu Ziemi. Dzięki internetowi możesz znaleźć miłość swojego życia. Nasz darmowy portal randkowy fotoflirt.pl, jest społecznością internetową skupiającą singli nie tylko z całej Polski, ale także z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. U nas możesz poznać ludzi o róznorodnych zainteresowaniach oraz pochodzących z różnych kregów kulturowych. Przeróżne funkcje flirtowania online, które są do twojej dyspozycji po uprzedniej bezpłatnej rejestracji, ułatwiają nawiązywanie kontaktów z interesującymi cię singlami, a także sprawiaj, iż przebywanie u nas nigdy nie jest nudne! Nie zwlekaj, zarejestruj się juz teraz za darmo i znajdź swoją nową miłość!

Tagi: , , , , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna