Miłość

miłość to najsilniejsze uczucie łączące dwie osobyCo to jest miłość?

Miłość to pojęcie tak złożone, tak wielowymiarowe i wieloznaczne, że nie sposób zamknąć jej w jednej stałej definicji. Miłość jest uczuciem, którym darzymy inną osobę lub objekt, pragnieniem szczęścia dla drugiego człowieka. Miłość to bardzo silna więź emocjonalna istniejąca pomiędzy dwoma osobami. Każdy wyobraża sobie i pojmuje miłość nieco inaczej, na swój indywidualny sposób. Miłość umożliwia samorealizację wskutek obecności drugiego, darzonego miłością człowieka. Wiele osób uważa miłość za najwyższe dobro i sens życia ludzkiego, bez której nie jest ono pełne i prawdziwe. Miłość  jest z pewnościa czymś pięknym, uczuciem, które sprawia, że nasze najbliższe otoczenie staje się weselsze, a my sami stajemy się lepszymi ludźmi. Jest lekarstwem na problemy i podporą w trudnych sytuacjach. Miłość to również temat w literaturze i sztuce, natchnienie wielu artystów. Istnieją różne formy i rodzaje miłości. Miłość może być w rodzinie, np. miłość matki do dziecka i odwrotnie; miłość romantyczna, kiedy dwoje partnerów darzy się ogromnym, niczym nieograniczonym uczuciem; miłość platoniczna, czyli taka, która wolna jest od seksu, przyjacielska i bezinteresowna; miłość do samego siebie, inaczej narcyzm.

 

Pierwsza miłość

Czym jest pierwsza miłość? Pierwsza miłość jest oznaką tego, że dojrzewasz. To czas kiedy po raz pierwszy jesteś zakochana/zakochany. Pierwsza miłość bywa trudna, jest jednak istotnym elementem naszego życia, który umożliwia nam emocjonalny rozwój. Dzięki pierwszej miłości nauczysz się zycia w związku, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dowiesz się jakie cechy charakteru są dla ciebie naprawdę istotne lub jakich zachowań nigdy u partnerki/partnera nie zaakceptujesz. Nie bój się pierwszej miłości, ale z drugiej strony nie szukaj jej też na siłę. Jak mawiają filozofowie na wszystko przyjdzie czas i znajdzie się odpowiednie miejsce. Pierwsza miłość nie zawsze okazuje się być tą jedyną, ostatnią. Często osoby zakochane po raz pierwszy rozstają się już po kilku miesiącach, inne po kilku latach, a jeszcze inne biorą śluby i spędzają z partnerem resztę życia w małżeństwie. Niestety nie da się przewidzieć jak skończy się dany związek, czy pierwsza miłość będzie zarazem tą ostatnią. Wiele zależy od partnerów, ponieważ każda miłość wymaga obustronnej pielęgnacji. Elementy takie jak flirt czy intymna atmosefera to od czasu do czasy mus, bez względu na Wasz staż.

 

Znajdź miłość w internecie!

Jeżeli jesteś singlem i doskwiera ci samotność możesz w internecie znaleźć miłość swojego życia. Randki online na portalu fotoflirt.pl pozwalają ci poznać wiele interesujących osób nie tylko z Polski, ale również Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W bazie danych naszego darmowego serwisu randkowego znajduje się obecnie 2 miliony użytkowników, do których codziennie dołącza 2 000 nowych. Przeróżne funkcje wyszukiwarki ułatwią ci poszukiwania tego jedynego/tej jedynej i sprawią, że znajdziesz go/ją szybciej niż myślisz. Równie dobrze możesz wejść na naszego czata, sprawdzić jakie tematy są aktualnie poruszane i włączyć się do dyskusji. Być może Twoja nowa miłość jest bliżej niż ci się wydaje!

Tagi: , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna