Aplikacja

aplikacje na telefon bywają przydatne w wielu sytuacjach codziennego życiaCo to jest aplikacja?

Słowo aplikacja posiada kilka znaczeń. Najczęściej wyraz ten używany jest w kontekście prawnym lub informatycznym. Aplikacja w znaczeniu prawniczym określa praktykę absolwenta studiów prawniczych i ma na celu przygotowanie aplikanta do samodzielnego wykonywania zawodu. Aplikacja adwokacka, aplikacja radcowksa czy aplikacja notarialna, to tylko część dostepnych specjalizacji. Miejsce odbycia praktyki, a także jej czas określone są odpowiednimi przepisami. Aplikacja prawnicza kończy sie egzaminem państwowym. Aplikacja w znaczeniu informatycznym, to inaczej program użytkowy. Aplikacja jest plikiem wykonywalnym, zawierającym instrukcje dla procesora, które określają jakie operacje ma on wykonać, a także zbiór komend dla innych podzespołów, takich jak na przykład karta graficzna.

 

Aplikacje na telefon?

Słowo aplikacja stało się szczególnie ostatnimi czasy niezwykle popularne, głównie za sprawą wypusczenia na rynek elektroniczny telefonów komórkowych, tak zwanych smartfonów, o niespotykanych dotąd funkcjach i możliwościach. Urządzenia te łączą w sobie funkcje telefonu komórkowego i  komputera kieszonkowego. Prekursorem smartfonów jest firma Nokia, która w latach 90-tych wypuściła na rynek serię telefonów Communicator. Prym wśród Smartfonów wiedzie obecnie firma Apple ze swoim telefonem iPhone. Smartfony posiadają wiele funkcji, takich jak na przykład GPS, Bluetooth, Podczerwień czy WLAN. Dzieki dostępnym obecnie (głównie w internecie) tysiącom aplikacji, które są obsługiwane przez większość pojawiających się na rynku telefonów, urządzenia te nie różnią się praktycznie niczym w swej funkcjonalności od komputerów. W internecie można znaleźć różnorodne aplikacje na komórke, które w wyjątkowo prosty i łatwy sposób pozwalają zwiększyć jej funkcjonalność i wydajność. Aplikacje na telefon dostepne są w wersjach obsługiwanych przez większość systemów operacyjnych instalowanych na telefonach komórkowych, takich jak symbian, android, ios czy windows phone. Szczególnie popularne są aplikacje na androida.

 

Co jeszcze umożliwiają nam aplikacje na telefon?

Aplikacje na telefon mogą zamienić dany aparat w urządzenie biurowe. Dostępnych jest wiele aplikacji biurowych jak Acrobat Reader, przeróżne programy kalkulacyjne, edytory, itp. Dzieki aplikacjom multimedialnym, możliwe jest odtwarzanie na telefonach komórkowych filmów oraz słuchanie muzyki. Istnieje również wiele aplikacji umożliwiających komunikowanie w internecie. Dzieki zaawansowanym aplikacjom, takim jak np. aplikacja na facebooka, posiadacze smartfonów mogą korzystać  na swoich urządzeniach ze swoich kont na portalach społecznościowych, darmowych serwisach randkowych, darmowych portalach randkowych i wielu innych.

Tagi: , , , , , , ,

»
Randkowe ABC: strona główna