Blog

Załóż własnego bloga i daj upust Twojej fantazjiCzym właściwie jest Blog?

Blog (nie mylić z blog 27) to strona internetowa zawierająca chronologicznie uporządkowane wpisy, których autorem jest właściciel bloga. Można stwierdzić, że blog to rodzaj dziennika internetowego. Teksty umieszczane na blogach mają zazwyczaj nieoficjalny, a tym samy bardziej przystępny dla czytelnika styl. Blogi zawierają osobiste przemyślenia autora, uwagi, komentarze, a nawet rysunki czy materiały głosowe i video, które umożliwiają blogerowi przedstawienie swojego światopoglądu, myśli oraz uczuć. Istnieją blogi tematyczne, poświęcone konkretnym zagadnieniom, np. blogi miłosne, blogi singli (porównaj z forum dla singli) czy motoryzacyjne, jak również blogi nie związane z konkretną tematyką. Ze względu na formę przekazu wyróżniamy videoblogi (vlog), fotoblogi, audioblogi czy mikroblogi. Charakter bloga oraz forma przekazu zależą tylko i wyłącznie od preferencji i fantazji jego autora. W wielu przypadkach właściele blogów śledzą aktywność innych bloggerów, tworzą odsyłacze do ich blogów oraz nawiązują znajomości tworząc swego rodzaju siatkę zwaną blogosferą.

 

Blogi w Polsce

Za jednego z pierwszych blogerów w Polsce uważa się Piotra Waglowskiego, autora utworzonego w roku 1997 serwisu vagla.pl. Ponadto jednymi z pierwszych dzienników internetowych w Polsce były Brukowiec literacki online działający od 2003 roku pod adresem kumple.blog.pl i Graster powstały w tym samym roku i istniejący pod adresem raster.blog.pl. Obecnie blogi upowrzechniły się na tyle, że możemy znaleźć w internecie wpisy na każdy interesujący nas temat. Oprócz tego blogi stały się swego rodzaju „modą”, miejscem gdzie swoimi przemyśleniami dzielą się z innymi, politycy, ludzie showbiznesu czy celebryci. Bardzo popularne wśród internautów blog Kasi Tusk, czy blog Marty Kaczyńskiej są tego potwierdzeniem. Własne blogi można założyć na serwerach popularnych serwisów informacyjnych jak np. onet.pl, ale i innych stron tematycznych. Najwieksze serwisy internetowe wybierają raz w roku Blog Roku, którego zwycięzca zostaje najczęściej hojnie nagrodzony.

 

Załóż własny blog

Jeżeli chciałbyś wyrazić w internecie swoje myśli, podzielić się z innymi użytkownikami swoimi spostrzeżeniami czy talentem, blog internetowy jest idealnym miejscem dla ciebie. Załóż blog i daj upust swojej fantazji! Aby założyć własnego bloga musisz wymyśleć sobie pseudonim pod jakim będziesz go prowadził. Naturalnie możesz pisać również pod twoim prawdziwym nazwiskiem. Następnie powinieneś nadać twojemu blogowi jakąś nazwę, tak abyś mógł być lepiej rozpoznawalny w sieci. Dobierz odpowiednią szatę graficzną oraz układ bloga (większość serwisów oferuje szablony graficzne, a także układy bloga) i możesz zaczynać z blogowaniem! Przy zakładaniu bloga każdy krok rejestracji jest zazwyczaj dokładnie opisany, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. Kiedy uda ci się już założyć własnego bloga możesz nawiązać kontakt z innymi blogerami. Wśród z nich znajdzie się z pewnością wiele singli. Jeśli jednak zależy ci na tym, by jak najszybciej skończyć z samotnością zarejestruj się za darmo na portalu randkowym Fotoflirt.pl, z którego korzysta aktualnie ponad dwa miliony singli, do których każdego dnia dołączają dwa tysiące kolejnych. U nas nie będziesz się nudził, ponieważ średnio 10 000 użytkowników znajduje się online! Nie zwlekaj, zarejestruj się bezpłatnie już teraz i flirtuj online bądź przeżyj niezapomnianą randkę online!

Tagi: , , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna