Forum

Forum internetowe to miejsce do poruszania różnych tematówCo to jest forum?

Forum jest to działające na zasadzie grup dyskujsyjnych miejsce w wirtualnym świecie internetu, w którym osoby o podobnych zainteresowaniach wymieniają się informacjami i własnymi spostrzeżeniami na dany temat oraz poglądami. Fora dyskujsyjne są bardzo popularną platformą w internecie. Prowadzi je znaczna część obecnych w internecie portali. Wśród nich znajdują się również strony wielu instytucji, licznych czasopism, przedsiębiorstw, uczelni. Fora istnieją również jako samodzielne jednostki, zakładane najczęściej przez osoby prywatne. Klasyfikowane są zazwyczaj ze względu na tematykę, która jest poruszana w ramach ich działalności. Obojętnie czy forum sportowe, forum praca, forum giełda, forum gliwice, forum bukmacherskie, forum miłosne, forum dla singli – obecnie każdy użytkownik internetu jest w stanie znaleźć w sieci forum odpowiadające jego zainteresowaniom i potrzebom. Pragnęlibyśmy nadmienić, że na większości forów miłosnych i dla singli osobom samotnym polecany jest najczęściej darmowy portal randkowy Fotoflirt.pl.

 

Jak funkcjonuje forum?

Forum od strony technicznej to najczęściej rozbudowane skrypty, działające w róznych technologiach informatycznych, które dla laika wyglądają jak ciąg znaków przypominających hieroglify. Skrypty są tworzone zazwyczaj osobiście przez administratorów danego forum. Istnieją różne rodzaje forów. Forum może być anonimowe, nie wymagające rejestracji; pół-anonimowe, z którego mogą korzystać użytkownicy anonimowi, a proces rejestracji nie wymaga jej potwierdzenia; restrykcyjne, gdzie rejestracja wymaga potwierdzenia tożsamości , najczęściej poprzez email; a także prywatne, tworzone na potrzeby z góry określonej grupy użytkowników. Forum może być również płaskie, czyli składające się z jednego forum, oraz ustrukturalizowane, składające się z wielu struktur i podstruktur. Oprócz tego forum może być wielotematyczne, na którym poruszanych jest wiele tematów, jak i ogólnotematyczne, gdzie poruszanych jest wiecej tematów, podzielonych na odpowiednie kategorie. Można powiedzieć, iż forum to przeciwieństwo bloga, gdzie za tematy odpowiada najczęściej jedna osoba.

 

Forum od strony użytkownika

Większość forów wymaga od swoich użytkowników rejestracji  – dopiero po zarejestrowaniu się możesz korzystać ze wszystkich funkcji danego forum, jak choćby zamieszczanie własnych postów. Podczas rejestracji wymagane jest podanie nicka, czyli twojego pseudonimu, dzieki któremu będziesz rozpoznawalny na forum, a także wypełnienia informacji we własnym profilu, dzięki czemu inni użytkownicy forum mogą przeczytać czym się interesujesz, lub w jakiej dziedzinie jesteś specjalistą, by w razie potrzeby zadać ci pytanie. Jeżeli już przebrniesz przez proces rejestracji, możesz zacząć pisać posty, zakładać własne tematy, w których będziesz poruszał interesujące cię zagadnienia lub odpowiadać na tematy innych użytkowników. Forum jest o tyle dobre, że znajdziesz tu tysiące interesujących informacji na różne tematy. Jeśli jesteś singlem, dzięki forum dowiesz się na przykład jak i gdzie spędzić sylwestra dla singli lub wakacje dla singli. Oprócz tego na forum możesz zasięgnąć rady jak przygotwać się do pierwszej randki, stworzyć intymną atmosferę, znaleźć swoją nową miłość, założyć własnego bloga, znaleźć czat bez rejestracji, czym jest BDSM i wiele,wiele innych.

Tagi: , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna