Komplement

Prawienie komplementów to sztuka, której warto się nauczyćCo to jest komplement?

Komplement to zwrot grzecznościowy pozytywnie wartościujący rozmówcę i mający na celu sprawienie mu przyjemności. Komplementując kogoś podkreślamy coś, co się nam w tym kimś podoba. Komplementować można nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i cechy charakteru, ubiór, czyjąś wypowiedź lub wiedzę. Kobiety są szczególnie otwarte na komplementy. Jak mawiał Marcel Achard Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień. Jednak uważaj, nie każdy komplement może zostać odebrany zgodnie z twoimi zamiarami. Nierzadko nieodpowiedni komplement może odnieść odwrotny do zamierzonego skutek. Czasem warto zastanowić się dwa razy nim się coś powie, gdyż jak wiesz wypowiedzianego słowa nie da się już cofnąć. Jeżeli chcesz więc obdarzyć twojego mężczyznę/twoją kobietę komplementem, postaramy się dać ci wskazówki jak powinnaś/powinieneś to uczynić.

 

Jak prawić komplementy?

Komplementy to wspaniałe narzędzie do poprawiania innym humoru. Odpowiednio dobrany i wypowiedziany komplement może podbudować komplementowaną osobę lub podnieść jej samoocenę. Na co należy zwracać uwagę przy prawieniu komplementów? Jak powiedział kiedyś polski matematyk Hugo Dionizy Steinhaus komplement powinien być prawdziwszy od prawdy. Chodzi o to, by komplement był prawdziwy z punktu widzenia osoby komplementowanej. Niezbyt wiarygodnie brzmi komplement, kiedy mówisz do kogoś, że jeździ nowoczesnym samochodem, podczas gdy ten jeździ „maluchem“. Taki komplement zostanie prędzej odebrany jako ironia i najprawdopodobniej nie uraduje twojego rozmówcy. Postaraj się więc, by twój komplement odnosił się do rzeczywistości oraz nie był przy tym zbyt banalny i bezpośredni. Powiedz lepiej jak ty to robisz, że jesteś taka szczupła, zamiast ale jesteś szczupła. Potrenuj trochę wyobraźnię i wymyśl kilka oryginalnych komplementów, które następnie wypiszesz na jakiejś kartce lub w notesie. W ten sposób lepiej je zapamietasz i kiedy nadaży się odpowiednia okazja nie będziesz się musiał długo zastanawiać nad tym jak przychlebić się twojemu rozmówcy.  Dzięki dobrym komplementom twoje towarzystwo będzie dla innych przyjemnością.

 

Komplement dla kobiety, komplement dla mężczyzny

Komplementy prawią najczęściej mężczyźni kobietem, jednak komplementy wypowiadane w drugą stronę również nie są rzadkością. Czym zatem różnią się komplementy kierowane do kobiet, a czym te kierowane do mężczyzn? Z grubsza możemy stwierdzić, iż kobiety oczekują czegoś więcej niż oklepane „piękne masz oczy“. Jeżeli więc jesteś mężczyzną postaraj się o bardziej wyszukany komplement. Nie musisz za każdym razem podkreślać urody twojej partnerki. Możesz zwrócić uwagę na jej cechy charakteru lub inne wartości za które ją cenisz. Pamiętaj, że im orginalniejszym uda ci się być, tym lepiej twój komplement zostanie odebrany. Co do panów sprawa wydaje się być prostsza. Jeżeli jesteś kobietą wystarczy, że uda ci się podbudować ego twojego partnera, a sukces masz w kieszeni. Mniej istotne są tutaj szczere intencje, choć oczywiście lepiej, jeżeli dany komplement pochodzi z serca. W przypadku mężczyzn musisz być ostrożna szczególnie w odniesieniu do jego najukochańszej rzeczy - samochodu. Wielu mężczyzn jest na tym punkcie bardzo wrażliwych. Postaraj się o ogólniejsze komplementy w stylu „jesteś najwspanialszy/najsilniejszy na świecie“. Nie zapominaj o komplementach nawet bedąc w małżeństwie, wychodząc z założenia, że partner/partnerka i tak zdaje sobie sprawę z Twojej miłości. Jeśli jesteś singlem lub singielką i chciałbyś/chciałabyś w końcu poznać partnerkę/partnera, którą/którego mógłbyś zasypywać komplementami, nie czekaj dłużej bezczynnie i zarejestruj się za darmo na Fotoflirt.pl. Na naszym darmowym portalu randkowym możesz nawiązywać znajomości z ponad dwoma milionami zarejestrowanych użytkowników i korzystać z bezpłatnego czata bez rejestracji. Wysyłanie wiadomości oraz czat są u nas bezpłatne.

Tagi: , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna