Horoskop

Poznaj swój horoskop i dowiedz się nieco więcej o sobieCo to jest horoskop?

Horoskop jest dziedziną astrologii. Horoskop to zapis położenia ciał niebieskich podczas naszych urodzin. Prawdziwy horoskop nie ma więc nic wspólnego z przepowiedniami zamieszczanymi pod tą samą nazwą w wielu czasopismach. Żeby obliczyć profesjonalny horoskop niezbędna jest znajomość dnia, miesiąca, roku a nawet do piętnastu minut dokładnej godziny narodzin danej osoby. Jak widzisz, popularne w licznych gazetach horoskopy możesz włożyć między bajki, ponieważ horoskop uniwersalny nie istnieje. Horoskop nie jest przewodnikiem wskazującym ci kierunek jaki musisz obrać w danym momencie twojej życiowej drogi lub medium dającym ci konkretne odpowiedzi na twoje pytania. Horoskop nie jest również wróżbą, dzieki której mógłbyś się dowiedzieć jaką decyzję podjąć w danej sytuacji. Horoskop jest nauką o nas samych, kodem, który zawiera plan naszego życia. Kod ten można porównać do kodu genetycznego, który u każdego człowieka jest inny. Astrologowie zajmują się odczytaniem tego kodu, tak by konkretna osoba mogła nieco więcej dowiedzieć się o sobie i swoim życiu. Amerykański astrolog Steven Arroyo uważa horoskop za mapę umysłu: Horoskop pokazuje, jakimi jesteśmy teraz, na skutek tego, co myśleliśmy i czyniliśmy w przeszłości.

 

Jak rodzaje horoskopu wyróżniamy?

Horoskopy gazetowe nawet jeżeli układane przez astrologów nie mają żadnej wymowy, ponieważ mogą przedstawiać co najwyżej relacje ze Słońcem, nie uwzględniając przy tym faktu, że każdy z nas ma przypisany indywidualny kod. Horoskop gazetowy służy bardziej rozrywce i nie ma za wiele wspólnego z profesjonalną astrologią. Horoskop codzienny, to jakby mogła na to wskazywać sama nazwa, horoskop podający nam informacje na każdy dzień naszego życia. W praktyce jest to rzecz niemożliwa. Nie da się ustalić horoskopu dziennego. Chodzi tutaj, podobnie jak w przypadku horoskopu gazetowego, bardziej o zabawę. Horoskop urodzeniowy, to horoskop właściwy, opracowywany przez astrologów na podstawie zebranych o nas indywidualnych danych. W przypadku innych często spotykanych horoskopów, takich jak np. horoskop partnerski, horoskop miłosny, horoskop na 2012, może chodzić o profesjonalny horoskop, traktujący o konkretnej dziedzinie twojego życia. Wszystko zależy od osoby, która kryje się pod takimi hasłami.

 

Jak ułożyć zatem profesjonalny horoskop?

Ułożenie samodzielnie horoskopu jest zadaniem praktycznie niemożliwym, jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy w tym temacie. Aby dowiedzieć się nieco więcej o sobie i swoim życiu potrzebna będzie pomoc profejonalnego astrologa. Jeżeli pamiętasz dokładną datę swoich urodzin wraz z godziną, astrolog jest w stanie pomóc ci zrozumieć pewne aspekty twojego życia, nie może jednak przewidzieć przyszłości lub ferować wyroków. Jeżeli jesteś singlem i nie masz ochoty zajmować się układaniem horoskopu, by tą drogą spróbować znaleźć odpowiedniego partnera, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zarejestrować się już dzisiaj na darmowym portalu randkowym Fotoflirt.pl gdzie poznasz singli z Polski, Niemiec, Austrii a nawet Szwajcarii! Nie zwlekaj, nasz darmowy serwis randkowy gwarantuje Ci bezpieczeństwo i dobrą zabawę!

Tagi: , , , , , , ,

Randkowe ABC: strona główna